کابل هوایی

کابل هوایی

کابل هوایی یا “Aerial bundled cable” یکی از کابل‌های خودنگهدار است که در فرانسه برای اولین بار به تولید رسیدند. معمولا این کابل‌ها را به منظور انتقال برق و یا خط‌های تلفن به کار می‌برند. هادی این کابل در ابتدای تولید فلز مس بود اما با توجه به نوساناتی که در قیمت فلز مس وجود دارد معمولا قیمت ثابتی برای این فلز وجود ندارد بنابراین فلز مس استفاده نمی‌شود به همین علت در تولید آن فلز آلومینیویم بیشتر استفاده می‌شود.

لذا قیمت آن ثبات بهتری دارد چرا که وزن این فلز سبک‌تر است. این کابل‌ها بیشتر در فضاهای بیرونی و سر باز مورد استفاده قرار می‌گیرند در واقع این کابل را برای کابل هوایی چند سیمه استفاده می‌کنند و یا برای دکل‌های برق نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالت کلی این کابل به دو صورت روکش دار و یا لخت در بازار موجود است که هر کدام از آن‌ها دارای مشخصات فنی و کاربرد خاص خود هستند.

🔴 🔴 خرید بهترین برند های کابل آلومینیوم به‌طور مستقیم و با بهترین قیمت از بازار تهران 🔴 🔴

کابل‌های هوایی با هادی لخت در سه مدل AAC، ACSR، AAAC طراحی و تولید می‌شوند. که هر کدام از آن‌ها مشخصات فنی ویژه‌ای دارند.

استفاده از کابل‌های هوایی با هادی لخت مزیت‌های زیادی همچون موارد زیر را شامل می‌شود:
• به راحتی عیب‌یابی می‌شود و می‌توان آن را رفع نمود.
• به راحتی می‌توان شبکه را راه اندازی کرد.
• با کمترین زمان و هزینه انشعاب گیری می‌شوند.
و اما کابل هوایی روکش دار نیز انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به CC، CCT، کابل هوایی فاصله دار و … را می‌توان نام برد. مزیت‌های استفاده از این کابل عبارت‌اند از:
• کاهش خطر آتش سوزی
• کاهش خوردگی و پارگی
• افزایش ایمنی و زیبایی محیط
• کاهش جریان‌های نشتی در خطوط
• به دلیل افزایش کاپاسیتانس کاهش افت ولتاژ


🟡🟡 اطلاع از بروز ترین لیست قیمت سیم و کابل کسری 🟡🟡


انواع کابل هوایی

کاربرد کابل هوایی

همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم این کابل را بیشتر در محیط‌های خارجی و فضاهای سر باز مورد استفاده قرار می‌دهند. از نوع کابل‌های هوایی فشار قوی در دکل‌های برق استفاده می‌شود. البته این کابل‌ها را برای خطوط کابل هوایی چند سیمه استفاده می‌کنند. این کابل در خطوط تلفن و یا خطوط انتقال کاربرد گسترده‌ای دارند. در گذشته برای انتقال برق و یا در صنایع و منازل مسکونی و … از کابل زمینی استفاده می‌کردند اما در حال حاضر با توجه به این که استفاده از این کابل رایج شده است می‌توان از آن به جای کابل‌های زمینی هم استفاده کرد. این کابل معمولا به صورت توکار و یا روکار روی سقف، دیوار، سینی کابل و … نصب می‌شود.


فروشگاه سیم و کابل تسلا عرضه کننده انواع سیم و کابل می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست قیمت سیم و کابل و موجودی قطعات با فروشگاه تماس حاصل فرمایید. 02136611949


ویژگی کابل هوایی

هادی این کابل می‌تواند از دو فلز مس یا آلومینیوم باشد که عایق شده‌اند. این کابل برای سطح ولتاژ 1 تا 36 کیلو ولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. عایقی که برای انواع این کابل‌ها استفاده می‌شود PVC است. تمام کابل‌های هوایی بر اساس استاندارد BS 215 طراحی و تولید می‌شوند و سطح مقطع آلومینیوم این کابل 106 میلی‌متر مربع است. تعداد و قطر مفتول آلومینیومی آن 7*4/93 است و اما برای تعداد و قطر مفتول‌های فولادی 7*1/93 است و قطر تمام شده کابل 14/57 میلی‌متر است.

11
دیدگاه‌های نوشته

*
*

  مصطفی زمانی 1401-03-23 پاسخ

  خیلی سایت خوبی دارین

  غلامحسین سبزواری 1401-03-24 پاسخ

  مثل همیشه عالی و کاربردی

  کریم کریمی 1401-03-25 پاسخ

  خیلی دنبال این موضوع بودم

  ابراهیم کاظمی 1401-05-12 پاسخ

  اینا فوق العادن

  عبدالحسین بهاور 1401-07-02 پاسخ

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

  علی رضا سالاری 1401-07-16 پاسخ

  بی نظیر هستید

  امیر واعظی 1401-08-30 پاسخ

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

  امین قنبری 1401-10-07 پاسخ

  بیشتری بنویسین لطفا

  حسن عسکری 1401-11-20 پاسخ

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

  اکبر 1401-11-21 پاسخ

  چه مطلب خوبی

  هادی قاضی 1402-01-06 پاسخ

  هزینه مشاوره آنلاین و حضوری باهم متفاوته